Divize strojírenství a svařování

Divize strojírenství a svařování svou činnost oficiálně zahájila 10. 11. 2011 v moderních halách vybavených novými technologiemi..

Díky zkušenostem našich pracovníků a možnostem nové technologie nabízíme výrobní a svařovací kapacity pro výrobu a opracování  strojních dílů, svařenců ale i náročnějších strojních celků.

Strojní kapacita je vhodná především k výrobě a opracování středně těžkých strojních součástí.

Obráběcí stroje jsou vybaveny řídícími systémy Heidenhain, Sinumeric a Fagor.

Přeprava a manipulace s břemeny v halách je mostovými jeřáby o nosnosti 12,5 t břemene.

 

Šestiletá historie této divize ukazuje, že pracovat v regionu vysoké koncentrace strojírenských firem je obzvláště náročné. I přes velkou konkurenci v cenové oblasti se nám postupně podařilo získat podíl na trhu a také významné obchodní partnery. Snažíme se rozvíjet spolupráci s fi rmami, které působí v oblasti energetiky, strojírenství a hutnictví. Nově bychom se chtěli zaměřit i na obor výroby součástí železničních kolejových vozidel.

 

Vybavení haly pro strojní obrábění

CNC SOUSTRUHY

SF 55/2000, SF 55/3000

Stroje mají poháněné nástroje, což samozřejmě velmi zvyšuje produktivitu práce. S touto výbavou mohou frézovat a vrtat díry.
Jsou vhodné především na sériovou výrobu, ale možnost

manuálního režimu je předurčuje i k využití při kusové výrobě.

 

SOUSTRUH

CU 1000RD/6000

Je robustní velký soustruh na těžkou práci.

Jeho základní parametry jsou :
oběžný průměr nad suportem 690 mm a točná délka 6000 mm.

 

KARUSEL VLC 1600

Robustní stroj pro obrobky do hmotnosti 8 tun. Přesnost obrábění IT 7. Maximální rozměry obrobku: průměr 1,8 m  x  výška 1,4 m

 

VODOROVNÁ VYVRTÁVAČKA STOLOVÁ - WFT 13 CNC

Největší stroj „Obrobny“ je horizontka WFT 13 CNC. Stroj je koncipován pro obrábění: svařenců, převodových skříní, těles armatur, hřídelí, atd. Moderní řídící systém Heidenhain umožňuje opracovávat opravdu složité obrobky. Horizontka je vybavena úhlovou frézovací hlavou, která dále rozšiřuje využitelnost stroje.

 

HORIZOTÁLNÍ VYVRTÁVAČKA W 100 A:

Klasická horizontální vyvyrtačka určená pro opracování svařenců, těles armatur, převodových skříní apod... s rozměrem stolu 1 250 x 1 250 mm, s podelným rozjezdem max 1 600 mm a maximální hmotností obrobku 3 000 kg.

 

OBRÁBĚCÍ CENTRUM - WMCF-1600 CNC

Stroj je určen k přesné opakované výrobě s využitím například při obrábění: hydraulických kostek, těles převodových skříní, přírub. Tento stroj je velmi vhodný rovněž i pro nástrojářskou práci. Stroj je vybaven i řízenou čtvrtou osou. Vysoké otáčky vřetene zde umožňují i používání malých průměrů nástrojů, které se využijí například u výroby forem.

 

PÁSOVÁ PILA - HERKULES X 650 x 750

Stroj je určen pro dělení šíroké škály jakosti materiálů, včetně nerez nástrojových ocelí, neželezných a lehkých kovů a jak profilů tak plných polotovarů.

 

VRTAČKA RADIÁLNÍ TPR 1600 H 

Radiální vrtačka je velmi moderní konstrukce. Je vybavena hydraulickým zpevňováním pohyblivých skupin a hydraulicky ovládanou předvolbou otáček vřetena. Otáčky vřetena je možné volit 
v několika krocích dopředu. 

 

 

 

 

Vybavení haly pro svařování a montáž

Svařovna vybavebna třemi svařovacími boxy pro ruční svařování metodami: MIG/MAG;TIG

Mikronavařování: Repase pístnic a dílů s relativně malým rozsahem poškození – vrypy a škrábance

Montážní hala pro kompletaci hydraulických a technologických celků.

 

Svařování automatem pod tavidlem CaB 300M

Metody svařování:
SAW; Twin SAW ; GMAW ; FCAW

Svařovací automat je vybaven polohovadlem

pro rotační součásti do 10 tun.